Notice: Funkcja wpdb::prepare została wywołana nieprawidłowo. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.8.3.) in /home/capemorris/websites/tranquini_dev/wp-includes/functions.php on line 4192
. PIĘĆ NAWYKÓW LUDZI SUKCESU – TranQuini

PIĘĆ NAWYKÓW LUDZI SUKCESU

Jonathan Franzen napisał fragmenty swojej bestsellerowej powieści „Korekty” z zatyczkami w uszach i z zawiązanymi oczami, dzięki czemu mógł się lepiej koncentrować. Brytyjski artysta Francis Bacon lubił pracować na kacu, ponieważ, jak sam mawiał, „mój umysł trzeszczy energią i myślę bardzo jasno”. Benjamin Franklin zwykł robić „kąpiele powietrzne”, polegające na otwieraniu wszystkich okien i drzwi. Następnie rozbierał się, aby ostatecznie osiągnąć upragnione, „odświeżenie”.

Brzmi jak dziwactwa? Jednak wszystkie te historie są prawdzie! Ludzie sukcesu chwytają się różnych sposobów, aby skuteczniej osiągać wyznaczone cele. Niektóre z nich mogą wydać się nieco ekscentryczne, jednak jak pokazuje praktyka, są i takie, które okazują się zaskakująco skuteczne.

Istnieje obiegowa opinia, że aby odnieść sukces, wystarczy po prostu bardzo ciężko pracować. Najlepiej od świtu do późnej nocy i kosztem życia rodzinnego. Czy to oznacza, że sukces trzeba okupić kosztem własnego związku, brakiem wolnego czasu, a nawet snu? Ci którym już się udało powtarzają jak mantrę, że najważniejsza jest rodzina, dystans i czas dla siebie.

Same skrajności! Czy można to jakoś pogodzić? W Tranquini wierzymy, że kluczem jest zdrowy i zrównoważony styl życia. W pracy możesz dawać z siebie wszystko pod warunkiem, że pamiętasz o odpoczynku i relaksie. Brzmi zbyt prosto? Przeczytaj i zainspiruj się:

1. Optymizm to podstawa – Elon Musk

Prezes firmy Tesla, Space X i założyciel firmy PayPal w swojej karierze musiał zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu oraz brakiem zrozumienia dla swojej wizji. Mówiono mu, że samochody elektryczne są niepraktyczne, bankowość przez Internet niemożliwa, a wysyłanie człowieka na Marsa nie ma szans się wydarzyć za jego życia. Jednak mimo opinii niedowiarków, Musk nie poddaje się i ciągle udowodnia, że jego krytycy nie mają racji. Swoją siłę czerpie z niewzruszonego optymizmu. Sprawia, że to co uważaliśmy dotychczas za niemożliwe, na naszych oczach staje się rzeczywistością. Zwykł mawiać, że „jeśli budzisz się rano z myślą, że przyszłość będzie lepsza, to będzie dobry dzień. W przeciwnym razie nie.” Może więc warto otworzyć puszkę Tranquini z samego rana i zacząć swój dzień pozytywnie!

2. Podejmuj ryzyko – Beyonce Knowles

Beyonce wykorzystuje każdą okazję, którą dostaje od losu. Nawet jeśli niesie ona za sobą duże ryzyko lub widmo porażki. „Nigdy nie mogę być bezpieczna”, mówi. „Nigdy nie idę po linii najmniejszego oporu. Kiedy tylko osiągam cel, po prostu wyznaczam sobie kolejny. W ten sposób dotarłam do miejsca, w którym dzisiaj jestem.” Ludzie sukcesu podejmują ryzyko tam, gdzie inni są zbyt ostrożni. Nawet jeśli nie udaje im się za pierwszym razem, to potrafią uczyć się na własnych błędąch i zawsze odbijają się od dna.

3. Pożeraj książki – Mark Zuckerberg

W roku 2015 prezes Facebooka, Mark Zuckerberg podjął się nie lada wyzwania. Jego celem było czytać jedną książkę co dwa tygodnie. Jednak nie tylko on docenia wartość regularnej lektury. Inny gigant biznesu, Bill Gates czyta książkę tygodniowo, a amerykański biznesmen Warren Buffet poświęca ponad 80 procent swojego dnia na czytanie. Nie mają znaczenia profesja, język ani szerokość geograficzna. Ludzie, którzy odnieśli sukces są znani z tego, że dużo czytają, a od literackiej fikcji wolą tytuły non-fcition i biografie wybitnych ludzi.

4. Bądź aktywny – Barack Obama

Sport pomaga utrzymać nie tylko doskonałą kondycję fizyczną. Uczy też wytrwałości, wymaga systematyczności i uporu. Te cechy niewątpliwie przydadzą się w trudnej i długiej drodze na szczyt. Wie o tym Barack Obama. Jego plan treningowy zakłada aż 45 minut aktywności fizycznej 6 dni w tygodniu! Mimo wielu obowiązków związanych z prezydenturą Obama pozostał wierny swojemu zamiłowaniu do sportu. Właśnie dlatego amerykański prezydent znany był z licznych wizyt na koszykarskich boiskach w całym Waszyngtonie. Jednak nie tylko Obama dbał o swoją kondycję fizyczną.

5. Medytuj – Oprah Winfrey

Przebojowość, ryzyko i odwaga to cechy, które na pewno pomagają w dążeniu do celu. Oprah Winfrey proponuje jednak zupełnie inną, zaskakującą drogę. Przeciwstawia aktywność, sile spokoju. Oprah szuka wewnętrznego spokoju medytując codziennie przez 20 minut. Winfrey nie kroczy jdenak swoja ścieżką sama. Badania naukowe potwierdzają, że medytacja zmniejsza stres i poprawia wydajność. Właśnie dlatego techniki koncentracji praktykuje wielu ludzi sukcesu, w tym Jeff Weiner Prezes Linkedin, Russell Simmons Prezes Def Jam Records czy Lady Gaga.

Teraz, kiedy już znasz sekrety wielkich i sławnych tego świata, wszystko zależy od Ciebie. Rozwijając tych kilka prostych nawyków możesz zadbać o zdrowy i zrównoważony tryb życia zgodnie z zasadą „coś dla ducha, coś dla ciała”. Pamiętaj też o Tranquini, dzięki któremu zapomnisz o stresie i znajdziesz swoją równowagę każdego dnia. 


Notice: Use of undefined constant ICL_LANGUAGE_CODE - assumed 'ICL_LANGUAGE_CODE' in /home/capemorris/websites/tranquini_dev/wp-content/themes/twentyseventeen/blog_post.php on line 178
You may also like...

Notice: Use of undefined constant ICL_LANGUAGE_CODE - assumed 'ICL_LANGUAGE_CODE' in /home/capemorris/websites/tranquini_dev/wp-content/themes/twentyseventeen/footer.php on line 164

Notice: Use of undefined constant ICL_LANGUAGE_CODE - assumed 'ICL_LANGUAGE_CODE' in /home/capemorris/websites/tranquini_dev/wp-content/themes/twentyseventeen/footer.php on line 176