Notice: Funkcja wpdb::prepare została wywołana nieprawidłowo. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.8.3.) in /home/capemorris/websites/tranquini_dev/wp-includes/functions.php on line 4192
. ZIELONE BIURO – TranQuini

ZIELONE BIURO

Twoje biuro jako tropikalna oaza? Wyobraź to sobie. Monotonny dźwięk klawiatury mógłby brzmieć jak spadające krople lekkiego deszczu na pokrytej liśćmi ziemię. Uporczywy dźwięk telefonu na biurku jak wyjątkowe gody rzadkiego, tropikalnego ptaka. Brzęczący dystrybutor wody przypominałby ogromny wodospad płynący do krystalicznego strumienia. Kogo my próbujemy oszukać… Prędzej NASA znajdzie życie na Marsie, niż tropiki zagoszczą w ciasnych, monochromatycznych biurowych boksach.

Na szczęście istnieje kilka opcji, aby zaszczepić więcej natury do codziennego biurowego życia. Pierwsza możliwość – dramatyczna ucieczka w stylu Mission Impossible, najpierw z biura, potem z budynku, a następnie do najbliższego portu, gdzie czeka już szybka łódź, która zabierze Cię na egzotyczną wyspę. Tam czeka Cię beztroskie życie bez kserokopiarek, sztucznego oświetlenia i niezręcznych, kuchennych small talków z Krzysztofem z księgowości. Ech, brzmi dobrze… ale szanse marne.

Spróbujmy nieco prościej i bardziej praktycznie, przynosząć trochę lub więcej zieleni do naszego biura. Na Uniwersytecie w Exeter dowiedziono, że „zielone miejsca pracy” pomagają nam zwiększyć swoją wydajność o około 15%. Badanie wykazało również, że popularne nudne, prosto-minimalistyczne biura, pozbawione „odciągaczy uwagi”, w rzeczywistości nie sprzyjają wydajnej pracy.

Rośliny w pracy to nie tylko pretekst do posiadania zabawnej konewki  Zieleń uspokaja, wzmaga koncentrację, pomaga utrzymać Cię w dobrej kondycji… no i jest miła dla duszy i oka. Już dawno to zauważyliśmy i dla tego podczas miesiąca walki ze stresem chcemy podzielić się z Tobą tajemną wiedzą Tranquini 🙂

1. Rośliny w biurze, czyli naturalny doping

Udowodniono, że obecność roślin w Twoim najbliższym otoczeniu biurowym ułatwia wykonywanie zadań, a także poprawiają skupienie i koncentrację. Badania wykazały, że „zieloni” popełniają mniej błędów i szybciej wykonują zadania ze względu na wysoki poziom koncentracji. Wysoki poziom koncentracji można przypisać zwiększonemu poziomowi tlenu i redukcji dwutlenku węgla.

2. Rośliny zrobią Ci dobrze

Trudno uniknąć biurowego przeziębienia, chyba że chodzisz do pracy ubrany na cebulę. Na szczęście, jeśli masz rośliny w biurze, nie będziesz się tak często chorować. Zawdzięczasz to lepszej jakości powietrza, a także mniejszej ilości kurzu i bakterii. Farby, meble, tworzywa sztuczne i środki czyszczące również wytwarzają wiele toksyn, które rośliny pomagają zredukować. Chcesz poczuć się lepiej w pracy? Zazieleń biurko!

3. Kolory natury poprawią Twój nastrój

Zielony i niebieski, czyli dwa bardziej popularne kolory natury. Nie trzeba tu naukowych teorii, wyobraż sobie niebieskie niebo i zieloną łakę, a z miejsca odzyskasz dobre samopoczucie. Twój szef prawdopodobnie nie pozwoli Ci przemalować biurka lub szafki, jak więc przemycić kolory? Jedna lub dwie bujne rośliny powinny wystarczyć a szef się nie przyczepi. Pamiątki, obrazy i przedmioty osobiste również zwiększają wydajność i poziom szczęścia. Na co więc czekasz? Kształtuj przestrzeń w biurowym boksie po swojemu.

4. Rośliny wyciszają. Nie tylko emocje.

Nowoczesne otwarte openspace-y są często hałaśliwe, trudno się w nich skupić. Mało kto wie, że rośliny redukują hałas otoczenia aż o 5 decybeli przez absorpcję, odchylenie i załamanie dźwięku. Przynieś roślinę do biura i przestanie Ci przeszkadzać, że Bruno Mars w boksie obok śpiewa tak głośno.

5. Którą roślinę wybrać?

Nie wszystkie biura są identyczne. Należy więc wybrać takie rośliny, które będą najlepiej nadawać się do Twojego miejsca pracy. Na przykład rośliny przypominające kształtem pająka są idealne do biur, które mają mało naturalnego światła. Dadzą one sobie radę nawet przy słabym nasłonecznieniu. Podobnie jest z melisą. Może rosnąć w półcieniu, a odmieni miejsce pracy i poprawi Twój nastrój. Skrzydłokwiat także dobrze znosi cień a jednocześnie słynie jako naturalny fitr powietrza, warto go więc mieć w swoim otoczeniu. Kaktusy i sukulenty wymagają najmniejszej troski. Jeśli inne rośliny zawiodą, wybierz je jako zielonych towarzyszy Twojego biurka.

Jeśli nie masz wystarczjąco dużo zer na koncie, aby uciec do tropikalnego raju, wybierz się do najbliższej kwiaciarni lub sklepu z zielenią i poproś o jedną z roślin, o której wspomnialiśmy. Nie kryj tajemnej wiedzy tylko dla siebie 😉 Podziel się tym artykułem z szefem, kolegami z pracy i przyjaciółmi. Razem stworzycie zieloną oazę Tranquini. Puszki w dłoń! 


Notice: Use of undefined constant ICL_LANGUAGE_CODE - assumed 'ICL_LANGUAGE_CODE' in /home/capemorris/websites/tranquini_dev/wp-content/themes/twentyseventeen/blog_post.php on line 178
You may also like...

Notice: Use of undefined constant ICL_LANGUAGE_CODE - assumed 'ICL_LANGUAGE_CODE' in /home/capemorris/websites/tranquini_dev/wp-content/themes/twentyseventeen/footer.php on line 164

Notice: Use of undefined constant ICL_LANGUAGE_CODE - assumed 'ICL_LANGUAGE_CODE' in /home/capemorris/websites/tranquini_dev/wp-content/themes/twentyseventeen/footer.php on line 176