Notice: Funkcja wpdb::prepare została wywołana nieprawidłowo. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 4.8.3.) in /home/capemorris/websites/tranquini_dev/wp-includes/functions.php on line 4192
. Jazzowisko – TranQuini

Jazzowisko

Słowo jazz kojarzy nam się z zadymionymi, podziemnymi klubami z czasów amerykańskiej prohibicji. Oczyma wyobraźni widzimy wirtuozów w średnim wieku, którzy wygrywają improwizowane melodie na mosiężnych instrumentach, w akompaniamencie głosu uwodzicielskich wokalistek i zasłuchaną, przesiąkniętą whisky publiczność, rozłożoną w wygodnych skórzanych fotelach. Takie były początki jazzu.

Mimo tego, przez te wszystkie lata charakter jazzu nie uległ zmianie i nieustannie jest on pełny pozytywnych, spokojnych dźwięków.

Oto pięć współczesnych utworów, które prawdopodobnie nie kojarzysz z jazzem, a jednak! Usiądź wygodnie, zdejmij buty, odpręż się i posłuchaj jazzu XXI wieku.

A Tribe Called Quest – Jazz (We Got)

Tribe Called Quest to jeden z najbardziej znanych i wpływowych zespołów w świecie hip hopu, a ten utwór wyraża ich ciepły stosunek do jazzu. Wykorzystany w nim sample z melodii Eli „Lucky’ego” Thomsona, który tworzył w tym samym okresie, co John Coltrane.

https://www.youtube.com/watch?v=cxN4nKk2cfk 

Jay Z – Be My Man

Jeden z największych artystów muzyki pop przywrócił do życia Ninę Simone, samplując jej ponadczasowy hit. Jazzowy charakter utworu tchnął nowe życie w zastały gatunek muzyczny, otwierając bramy szeregowi naśladowców, którzy również zaczęli samplować stare klasyki.

https://www.youtube.com/watch?v=L_iC6J53nX0 

Lauren Hill & Carlos Santana’s – To Zion

Lauren Hill ławo pomylić za artystkę wyjętą żywcem z czasów, gdy w klubach królował jazz. W tym utworze gra razem z legendarnym gitarzystą Carlosem Santaną, wykorzystując klasyczny utwór Lou Donaldsona „Ode to Billie Joe”.

https://www.youtube.com/watch?v=QZD8FEzxaig 

Ludacris – The Number One Spot

Ludarcris jest jednym z najbardziej znanych artystów hiphopowych naszych czasów. Unikatowe słowa i podejście do gatunku sprawiły, że rap zdobył całkowicie nowych odbiorców. Jest to szczególnie widoczne w hicie „The Number One Spot”, który został stworzony z użyciem sampli legendy gatunku, Quincy’ego Jonesa.

https://www.youtube.com/watch?v=dQW6zMWOnic 

Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, że lubisz jazz!


Notice: Use of undefined constant ICL_LANGUAGE_CODE - assumed 'ICL_LANGUAGE_CODE' in /home/capemorris/websites/tranquini_dev/wp-content/themes/twentyseventeen/blog_post.php on line 178
You may also like...

Notice: Use of undefined constant ICL_LANGUAGE_CODE - assumed 'ICL_LANGUAGE_CODE' in /home/capemorris/websites/tranquini_dev/wp-content/themes/twentyseventeen/footer.php on line 164

Notice: Use of undefined constant ICL_LANGUAGE_CODE - assumed 'ICL_LANGUAGE_CODE' in /home/capemorris/websites/tranquini_dev/wp-content/themes/twentyseventeen/footer.php on line 176